Sen Yeter ki İste Sanat Kutusu

Merhaba Kutu Sanatçısı!

Adı "Sen Yeter ki İste" olan bir kutu hakkında söylenecek çok da bir şey olmaması gerekir, ne dersin? Bugüne kadar abonelerimize gönderdiğimiz 37. kutumuza geldik ve söylediklerimiz ilk günümüz ile birebir aynı: Sen yeter ki iste! Üretmek işte bu kadar kolay. Bugüne kadar bunu kanıtlayan onlarca kutu yaptık ve bu kutumuzun da ilerleyen zamanlarda en ikonik kutularımız arasına gireceğini şimdiden hissediyoruz.

SANAT MALZEMELERİN


Artzone 6'lı Ana Renkler Akrilik Boya Seti
Beyaz, siyah, kırmızı, yeşil, sarı ve maviden oluşan su bazlı akrilik boya setidir. Kuruduğu zaman da canlı renklerini koruyabilen, her yüzeye uygulanabilen ve silinmeye karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Da Vinci Yuvarlak Uç 383 N:3 Fırça
Çalışma üzerinde detaylandırmalar yapabilmek için kutuya eklenmiş olan akrilik boya ile kullanımı çok rahat yuvarlak uçlu fırçadır.

Tualsan 18x24 cm Pres Tual (2 adet)
Tualsan pres tuvaller yüksek kalite sert tabanlı tuvallerdir. Akrilik boya haricinde yağlı boya, yağlı pastel, guaj ve karışık teknik çalışmaları için de uygundur. 


EL ISITMA ÇALIŞMASI1. Çalışmaya başlarken öncelikle tüm boyaları, kapaklarının tam kapalı olduğuna dikkat ederek, elinizde çalkalayarak karıştırmanız gerekmektedir.


2. Tüm boyalar karıştıktan sonra tuvalinin en üstünde belirlediğin yatay bir alana istediğin renklerden nokta nokta sıkarak, ilerleyen aşamalarda silecek ile çekeceğimiz boyalarımızın tabanını oluşturabilirsin.


3. Tüm boyalarını sıkmanı takiben, sileceğini hepsini kapsayacak şekilde tuvalinin üzerine oturt ve kontrol et. Daha büyük tuvallerde sileceğini birden çok kez geçiş yaparak çalışmayı gerçekleştirebilirsin. Her zaman tuvalimiz boyunda silecek bulmaya çalışmamıza gerek yok :)


4. Sileceğinin pozisyonunu ayarladıktan sonra, sileceğini hiç kaldırmadan ve sıkı tutarak tek bir hamlede tuvalinin altına kadar kaydır. Burada önemli olan düz renk grupları yakalamaktır. Farklı bir etki ve kesilmiş renkler istiyorsan arada sileceğini kaldırıp yeniden koyarak yakalayabilirsin.5. Sileceğini her kullanımdan sonra bir peçete ya da havlu kağıt kullanarak silmeni tavsiye ederiz. Böylece silecek üzerinde boyanın kurumasına engel olabilir ve daha uzun süre kullanabilirsin.6. Tablon bu aşamada hazır :) Burda da görebileceğin gibi sileceğini tuvalin altına ulaşmadan biraz önce kaldırabilir ve biriken boyanın etkileyici görüntüsünü tutabilirsin. Ama eğer bu kadar bana yetmedi, üzerine gitmek istiyorum diyorsan seni 7. aşamaya alarak devam edelim.7. Biz çalışmamızın üzerine desen eklemek için siyah rengi tercih ettik. Boyanı ters çevirerek çok az bir miktar kendi kapağının içine sıkarak kullanabilirsin.8. Da Vinci fırçan ile kapaktan aldığın boyayı kullanarak renklerinin üzerine siyah desenler uygulayabilirsin. Burada nasıl bir yol izlemek istediğin tamamen senin yaratıcı fikrine bağlı.9. Bizim çalışmamız hazır ve ilk fırsatta @kutudasanatvar hesabımızda paylaşacağız. Sen de çalışmanı bizi etiketleyerek paylaşırsan, hesabımızda yer vermeyi çok isteriz :) Ellerine sağlık!

YARATICI BİR SÖYLEŞİ: 
ALİ ERGİN Ali Ergin sanata nasıl bulaştı, biraz anlatır mısın?

İç mimarlık eğitimi sanata bir giriş niteliği taşıdı. Ancak sanat ve tasarım birçok meslek gibi yaratıcılık içerse de uygulanış biçimi itibariyle ciddi farklılıklar gösteriyordu. Yıllarca hem teorik hem pratik anlamda çoklu söyleme (kullanıcı/tasarımcı birlikteliği) hizmet eden iç mimarlık yaptıktan sonra yönümü biraz daha tekil söylem içeren sanata çevirdim ve resim yapmaya başladım.

Ali Ergin kendini nasıl tanımlıyor?

Zamanın göreceliliğini bir yaşam biçimi olarak tecrübe etmeye çalışan, bugün ile birlikte gelecek öngörülerini ve geçmiş değerlerini/bilgilerini tek bir kaynakmış gibi kullanan, meraklı bir düşünür/çizer.

 

Mayıs’21 Sanat Kutusu'ndan harika çalışmalarından biri çıktı. Bize bu eserinin öyküsünü anlatır mısın?

Umudu simgeleyen bu resimde müziğin ilhamını eskiz tadında bırakıp, gün değişimini güneşin halleri ile betimleyip, gökyüzünün derinliğini vurgulayarak, izleyiciye bu dönemde biraz da olsa olumlu enerji vermeyi amaçladım.

 • GittiGidiyor - Anneler & Babalar Günü

  2018 yılında şirket çalışanlarına Anneler Günü ve Babalar Gününde çocukları ile birlikte üretebilecekleri sanat kutuları hazırladık.

 • Bayer - Yılbaşı Tebriği

  2021 Yılbaşı tebriği dahilinde online olarak hazırlanmış temel modern kaligrafi eğitimi içeren atölye sayfası hazırladık.

 • Warner Bros - Saka Kuşu Ön Gösterim Kutusu & Atölyesi

  Saka Kuşu filminin Türkiye ön gösterimi öncesi davetliler ile birlikte film temasına özel hazırlanmış kutularımız ile sanat atölyesi verdik.

  İzlemek için tıklayın >

 • EnerjiSa - Young Enerji Online Atölyeler

  Young Energy ekibi için özel hazırlanmış sanat kutuları ile online atölye gerçekleştirdik.

 • Warner Bros - Küçük Kadınlar Ön Gösterim Kutusu & Atölyesi

  Küçük Kadınlar filminin Türkiye ön gösterimi öncesi davetliler ile birlikte film temasına özel hazırlanmış kutularımız ile sanat atölyesi verdik.

  İzlemek için tıklayın >

 • Kumsal Bebek - Doğumgünü Özel Kutusu

  Kumsal'ın doğumgünü için ailesi tarafından tüm davetlilerine Kumsal'ın temasına özel içerikli üretilen sanat kutuları hediye edildi.

 • Koç Üniversitesi

  İstanbul | 02.2018

  Kamp'18 Standı & Atölye

 • ArtAnkara

  Ankara | 03.2019

  Sanat Fuarı Standı

 • Pecha Kucha

  Eskişehir | 05.03.2017

  Kermes & Atölye

 • Socar

  İstanbul | 24.09.2017

  Kermes Standı

 • Koton

  İstanbul

  Şirket İçi Kermes