Saka Kuşu Sanat Kutusu

Hoşgeldin!

Warner Bros Türkiye ile birlikte hazırladığımız bu sanat kutumuzun 50 şanslı sahibinden birinin sen olması bizim için çok büyük bir keyif :) Sanat kutundan çıkan malzemelerin ile Saka Kuşu filminin de önemli öğesi olan tablonun bir küçük versiyonunu, sen de kendi ellerin ile yaratabilecek ve sergileyebileceksin. Bu tasarım sürecinde sana yardımcı olabilmek adına aşağıda adım adım neler yapman gerektiğine dair fotoğraflar bilgimizi de paylaşıyoruz. Keyifli boyamalar!

SANAT MALZEMELERİNFaber Castell Albrecht Dürer Magnus Aquarelle Kalemler

Canlı ve kaliteli pigmentleri suda tamamen çözülebilir ve iz bırakmadan harika bir suluboya görüntüsü elde etmeni sağlar. Uçları yumuşaktır böylece kolay boyama ve lekesiz renk geçişine izin verir. Kağıda direkt uygulanır ve su ile temas etmediği sürece dağılmaz. 


Fanart 123 Yuvarlak Uçlu Sentetik No:6 Suluboya Fırçası

Yuvarlak uçlu, sentetik kıldan yapılmıştır. Aquarelle kaleminle boyadığın alanları ıslattığın fırçan ile suluboya görüntüsüne çevirebilirsin. Fanart fırça dayanıklıdır ve uzun süreli kullanım sağlar, kolay kurumaz, kılları dökülmez. Bütün suluboya çalışmalarında rahatlıkla kullanabilirsin.


Canson Montval 300 gr. üzerine baskı ile aktarılmış Saka Kuşu deseni

Saka Kuşu'nun genel hatları senin için çizgilerle belirtildi ve Canson 300gr dokulu suluboya kağıdını basıldı. Kutundan çıkan renkleri Saka Kuşu'nun gövdesi ve yüzünde kolayca kullanabilirsin. Renk ayrımlarını senin için yaptık, sana sadece boyayıp tadını çıkarmak kaldı.


EL ISITMA ÇALIŞMASI1. Faber Castell Albrecht Dürer Magnus aquarelle kalemini yatay tutarak ve çok bastırmadan Saka Kuşu resmini renklendirmeye başla.2. Tüm resmi renklendirmen bittikten sonra Fanart 123 No:6 suluboya fırçanı su ile ıslat.3. Fırçanı ıslatmanın ardından, suluboya çalışmanda özel bir efekt peşinde değilsen, fırçanın üzerindeki suyun fazlasını süzmeyi unutma. Çok sulu çalışmalar, suyun kuruduğu kenarlarda iz bırakır ve farklı bir estetik yaratır. Az sulu fırçalar ise pürüzsüz bir suluboya görüntüsü almak için idealdir.


4. Islattığın fırçan ile öncelikle resimindeki açık renklerin üzerinden geçmeye başla. Fırçan boyadığın zemine değdiği anda aquarelle kalemlerin büyüsü ile tanışacaksın ve resminin suluboya estetiğine büründüğüne şahit olacaksın.


5. Açık renk zeminlerden sonra koyu renk zeminleri de fırçan ile ıslatarak resmini tamamlayabilir ve kendi Saka Kuşu resmine sahip olabilirsin.

İPUCU: Fırçan ile boyadığın her renkten sonra fırçanı temiz suda temizleyerek, renklerin birbirine karışmasına engel olabilir ve daha net renklerin olduğu bir çalışma yaratabilirsin :)
 • GittiGidiyor - Anneler & Babalar Günü

  2018 yılında şirket çalışanlarına Anneler Günü ve Babalar Gününde çocukları ile birlikte üretebilecekleri sanat kutuları hazırladık.

 • Bayer - Yılbaşı Tebriği

  2021 Yılbaşı tebriği dahilinde online olarak hazırlanmış temel modern kaligrafi eğitimi içeren atölye sayfası hazırladık.

 • Warner Bros - Saka Kuşu Ön Gösterim Kutusu & Atölyesi

  Saka Kuşu filminin Türkiye ön gösterimi öncesi davetliler ile birlikte film temasına özel hazırlanmış kutularımız ile sanat atölyesi verdik.

  İzlemek için tıklayın >

 • EnerjiSa - Young Enerji Online Atölyeler

  Young Energy ekibi için özel hazırlanmış sanat kutuları ile online atölye gerçekleştirdik.

 • Warner Bros - Küçük Kadınlar Ön Gösterim Kutusu & Atölyesi

  Küçük Kadınlar filminin Türkiye ön gösterimi öncesi davetliler ile birlikte film temasına özel hazırlanmış kutularımız ile sanat atölyesi verdik.

  İzlemek için tıklayın >

 • Kumsal Bebek - Doğumgünü Özel Kutusu

  Kumsal'ın doğumgünü için ailesi tarafından tüm davetlilerine Kumsal'ın temasına özel içerikli üretilen sanat kutuları hediye edildi.

 • Koç Üniversitesi

  İstanbul | 02.2018

  Kamp'18 Standı & Atölye

 • ArtAnkara

  Ankara | 03.2019

  Sanat Fuarı Standı

 • Pecha Kucha

  Eskişehir | 05.03.2017

  Kermes & Atölye

 • Socar

  İstanbul | 24.09.2017

  Kermes Standı

 • Koton

  İstanbul

  Şirket İçi Kermes