EnerjiSa | Ben de Picasso'yum Sanat Kutusu

Hoşgeldin!

Birlikte olduğumuz, sanat ürettiğimiz ve bu kutuyu beraber tecrübe edeceğimiz için çok mutluyuz :) Ben de Picasso'yum, Kutuda Sanat Var'ın bugüne kadar en sevilen kutularından biri oldu. Uygulaması çok eğlenceli ve üretmenin keyfine çok rahat ulaşabildiğimiz kutumuzun malzemeleri ve uygulanışına dair tüm detaylar aşağıda seni bekliyor.

SANAT MALZEMELERİN


Posca 1M Siyah Detay Markörü
Posca 1M detay markörü ile resmine ince çizgiler ekleyebilir, detay dokunuşları uygulayabilir ve bordür ekleyebilirsin. Su bazlı pigment mürekkebiyle ışığa ve suya karşı dayanıklıdır. Kumaş, fotoğraf, metal, cam, plastik gibi çok çeşitli yüzeylerde kullanabilirsin. Titanyum Oksid katmanıyla üst üste boyamaya imkan verir ve koyu renkli zeminlerde bile göz alıcı sonuçlar elde etmeni sağlar.

Posca 3M Boya Markörleri
Kutundan çıkan bronz, elma yeşili ve açık pembe boya markörlerin ile çalışmanı dilediğin gibi renklendirebilirsin. İster ana hatların çiziminde kullanabilir, istersen detay markörü ile çizdiğin hatların iç alanlarını renklendirmede kullanabilirsin.  Su bazlı pigment mürekkebiyle ışığa ve suya karşı dayanıklıdır. Kumaş, fotoğraf, metal, cam, plastik gibi çok çeşitli yüzeylerde kullanabilirsin. Titanyum Oksid katmanıyla üst üste boyamaya imkan verir ve koyu renkli zeminlerde bile göz alıcı sonuçlar elde etmeni sağlar.

Pres Tuvaller
Kutundan çıkan 2 adet pres tuval hem sert tabanı sayesinde üzerinde bol miktarda boya tutabilir, hem de çalışmanı bitirdiğinde çerçevelemen için çok elverişli bir tercihtir.

Oyun Zarı
Büyük üstad Picasso'nun kullanmayı çok sevdiği çizgilerinden hangisini kullanacağına karar vermek için atman gereken zarını kutunda bulabilirsin.

Ben de Picasso'yum Referans Tablosu
Pablo Picasso'nun en çok tercih ettiği kafa, göz, burun ve ağız şekillerinden oluşan 24 öğeli referans tablosu. Picasso portreni oluştururken, attığın zar ile hangi öğeyi kullanacağına referans tablonu kullanarak karar verebilirsin.


EL ISITMA ÇALIŞMASI


1. Kübist portrelerimizi çizmeye başlamadan önce malzemelerimizi hazırlamamız gerekiyor. Bu kutumuzda hazırlık gerektiren malzemelerimiz Posca boya markörleri. Bu markörler boyası kalem ucuna dolmadan teslim alınır ve kullanıcı ilk kez boyayı kaleme doldurur. Bunun için önce dış jelatinini markörün kapağını çevirerek yırtıp çıkartabilirsin.


2. Kapağını çıkarttığında görebileceğin üzere, hangi renk olduğu farketmeksizin her Posca markörün ucu beyazdır. Bizim amacımız bu beyazlığı markörün rengi ile kapatmak.


3. Bunu yapabilmek için sırasıyla önce markörü boş bir kağıda tamamen bastırıp 5 saniye tutuyoruz, akabinde de markörün kapağını kapatıp çalkalıyoruz. Bu işlemi markörün ucu tamamen boya ile kaplanana kadar devam ettireceğiz.


4. Posca markörün ucu fotoğraftaki gibi tamamen renk ile kaplandığı zaman markör kullanıma hazırdır.5. Şimdi geldik işin en zevkli kısmına: İlk çizeceğin öğeye karar vermek için zarını fırlat!6. İlk attığın zar kafa şekline karar vermek için olacak, çıkan zara tekabül eden kafa şeklini dilersen siyah detay markörün ile, dilersen seçtiğin renkli markörün ile tuvaline aktar.7. Kafa şeklinden sonra sırasıyla göz, burun ve ağız için de aynı işlemi uygulayabilirsin. Hatta istersen 3 gözlü, 2 burunlu birini dahi çizebilirsin :)
Unutma ki bu senin kübist tablon, dilediğin kadar hayal gücünün sınırlarını zorlamakta özgürsün!8. Biz iki kafalı, bol gözlü ve havalarda ağızlar uçuşan bir tablo tasarladık. Senin elinden neler çıkacağını heyecanla ve merakla bekliyoruz :)

 • GittiGidiyor - Anneler & Babalar Günü

  2018 yılında şirket çalışanlarına Anneler Günü ve Babalar Gününde çocukları ile birlikte üretebilecekleri sanat kutuları hazırladık.

 • Bayer - Yılbaşı Tebriği

  2021 Yılbaşı tebriği dahilinde online olarak hazırlanmış temel modern kaligrafi eğitimi içeren atölye sayfası hazırladık.

 • Warner Bros - Saka Kuşu Ön Gösterim Kutusu & Atölyesi

  Saka Kuşu filminin Türkiye ön gösterimi öncesi davetliler ile birlikte film temasına özel hazırlanmış kutularımız ile sanat atölyesi verdik.

  İzlemek için tıklayın >

 • EnerjiSa - Young Enerji Online Atölyeler

  Young Energy ekibi için özel hazırlanmış sanat kutuları ile online atölye gerçekleştirdik.

 • Warner Bros - Küçük Kadınlar Ön Gösterim Kutusu & Atölyesi

  Küçük Kadınlar filminin Türkiye ön gösterimi öncesi davetliler ile birlikte film temasına özel hazırlanmış kutularımız ile sanat atölyesi verdik.

  İzlemek için tıklayın >

 • Kumsal Bebek - Doğumgünü Özel Kutusu

  Kumsal'ın doğumgünü için ailesi tarafından tüm davetlilerine Kumsal'ın temasına özel içerikli üretilen sanat kutuları hediye edildi.

 • Koç Üniversitesi

  İstanbul | 02.2018

  Kamp'18 Standı & Atölye

 • ArtAnkara

  Ankara | 03.2019

  Sanat Fuarı Standı

 • Pecha Kucha

  Eskişehir | 05.03.2017

  Kermes & Atölye

 • Socar

  İstanbul | 24.09.2017

  Kermes Standı

 • Koton

  İstanbul

  Şirket İçi Kermes