Etiket ile filtrele:

Etiketli makaleler "yaraticilik"

Sanat Oyunları

Sanat Oyunları
Bizleri bir süredir takip eden herkes, yetenek, yaratıcılık, ilham gibi kavramlara karşı düşüncelerimizi zaten biliyor ama ilk defa temas edenlere, bu yazıyla birlikte “Yetenek ısrarla kazanılabilir mi?” ve “Sanat Bahanesi, Sınırlar ve Yaratıcılık” yazılarımıza da bakmayı tavsiye ederek başlayalım. Bahsi geçen yazılarımızda, ilhamın bir peri olmadığından ve gelmesi için keyfini beklemeye gerek olmadığından bahsetmiştik. Bizce ilham olsa olsa, yaratıcılığın harekete geçtiği anlardır ve bu yazımızda, yaratıcılığımızı kışkırtacak birkaç küçük oyundan bahsedeceğiz. Bu oyunları tek başınıza oynarken, yaşam içindeki binlerce zorunluluğu düşünmekten uzaklaşabilmenizi umuyoruz. Üstelik oyun tamamlandığında ortaya çıkan esere şaşıracağınızı garanti ediyoruz.

Sanat Bahanesi, Sınırlar ve Yaratıcılık

Sanat Bahanesi, Sınırlar ve Yaratıcılık

Kutuda Sanat Var olarak, yola çıktığımız ilk günden beri “Sanat Bahanesi” yaratma çabamızı sık sık dile getiriyoruz. Bu yazımızda sizlerle, bunu neden dert edindiğimizi paylaşmak istedik.

Yaratıcılık kavramı, tıpkı sanat gibi hakkında bir çok şehir efsanesi üretilmiş bir muamma. Yaratıcılık ve ilham kelimeleri bir kancayla birbirlerine bağlanmışçasına bir arada anılan, hatta bazen birbirine denk sayılan iki kavram halini almış durumda.